Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Başkan

R.TAŞKIN AKAY

1946 yılında Fethiye'de doğdum. İlk ve ortaokulu Fethiye'de, lise tahsilimi ise İzmir'de Atatürk Lisesinde tamamladım. 1972 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi'ni bitirerek İnşaat Yüksek Mühendis-Mimar oldum.

1972 yılında serbest olarak proje işinde çalışıp, 1973 yılından itibaren kendi şirketimi kurdum. 1982 yılından itibaren inşaat ve taahhüt işine başladım.

İzmir Menemen civarında dönemin ilk kooperatif inşaatlarını başlatarak 3 yılda teslim ettim. İzmir içinde ve dışında inşaatlarım yayılmaya başladı. Bornova da koopertif inşaatları yaptım.Fethiye'de ilk kooperatif örgütlenmesini başlattım. Bununla beraber Fethiye'de çeşitli kooperatif inşaatlarını tamamladım.


1990 yılından itibaren geniş bir organizasyon ve ekip ile Otel inşaatı, Kooperatif inşaatı, özel ve büro inşaatları ve mimari proje işleri ile giderek işlerimi genişlettim.

Müteahhit olarak yapımı üstlendiği S.S Torbakent Konut Yapı Kooperatifi, S.S.Seçkinköy Konut Yapı Kooperatifi, S.S. Akaykent Konut Yapı Kooperatifi ve muhtelif kooperatif inşaatlarını tamamladım. Bu güne kadar İzmir, Ege bölgesi ve çevresinde 5.500 civarında ev yaptım.

R.T.A. Aydınlar Evleri İnşaatı, Fethiye AMİNTAŞ Otel İnşaatları, Çeşme Ildır'da Akay Garden Resort, Urla DoğaPark Villaları inşaatlarını yaptım.

Çalışma şeklim prensip olarak, istenilen arsanın alınması, buraya ait plan ve projelerin çizilmesi, inşaatların anahtar teslim yapımı, alt yapı ve peyzaj çalışmaları şeklinde gerçekleşmektedir.

Ramazan TAşkın Akay şahıs şirketi olarak devam ederken otel inşaatları ve Turizm gayesi ile 1994 yılında RTA Akay İnşaat Turizm Ticaret A.Ş. şirketini ve inşaat malzemesi bayilikleri ile inşaatlarımı pazarlamak için de 1997 yılında AMİNTAŞ İnşaat A.Ş. şirketini kurdum.

1989 yılında Avukat Serpil TUTUK ile evlendim ve 2 çocuk babasıyım.